21.jpg

Ahoj, můj Scorpík je r.v. 1990 , 2.0 DOHC.

Původně to bylo CLX s winter a exlusive paketem ( vyhřívané přední okno, přední mlhovky, střešní okno). Nejdříve ho vlastnil táta, který ho trošku vylepšil: 16“ Al RS, přední bílé blinkry, spoiler vzadu, „dřevěný“dekor palubní desky, světýlka do dveří a zvýšená zadní část. Pak jsem ho dostal do rukou já a jelikož jsem taková hračička tak jsem pokračoval :-).

Nejdřív pár blbostí jako bílé boční blinkry, pak už přišly na řadu větší věci (po několikaletém neúspěšném shánění Recar jsem rezignoval) interiér z Ghii – nejprve jen sedadla včetně el. sklonu zadních opěradel a v roce 2006 jsem to už nevydržel a namontoval vytoužené kompletní elektrické okénka (takže jsem k sedadlům mohl konečně doplnit i tapecy); hodiny,lampičky,spodní část palubní desky,loketku, osvětlení prostoru nohou z Ghii, takže teď už je to taková „skoro Ghia“. Dále volant z typu 92-94, chromované vnitřní kličky z 85, zadní světla a propojovací pás z 92-94, laděný výfuk s koncovkou 2x90mm a spousta dalších blbostí. Společně s montáží oken jsem se konečně dokopal ke změně audia (nebo byl dokopán Pešou :-) ), které nyní obsahuje rádio Pioneer, 5-ti kanálový zesilovač Audison a subwoofer Emphaser.

Takže teď už jsem téměř spokojen – pár věcí je ještě v plánu: např. široké boční lišty, 17“ nebo 18“ kola a nesehnatelný přední RS spoiler s mlhovkami. Jediná věc, která mi bude vždy chybět je zvuk V6..…