17.jpg

Pro Ford Scorpio Club: Lukáš Horák

K montáži budeme potřebovat:
svazek do dveří včetně lampiček na osvětlení země a červeného světélka pro viditelnost otevřených dveří (počet ks podle počtu dveří, které budeme „osvětlovat“ ), lampičky pro osvětlení prostoru (lze použít lampičky pro osvětlení prostoru kufru) + plastové „uložení“ lampiček na držácích zadních sedaček.

Montáž osvětlení do dveří:
Vyjmeme záslepky ze spodní části dveří a odrazky ze zadní části dveří.

Výbava bez el.oken:
Místo záslepek nasadíme lampičky. Plusový kabel připojíme na plus v lampičce osvětlující interiér, minusový kabel napojíme na spínače osvětlení interiéru ve sloupkách.

Výbava s el.okny:
Nasadíme lampičky a napojíme konektor od lampiček do volného konektoru ve dveřích – plus je již v tomto konektoru přiveden, minus je natažen v dveřním svazku až do konektoru , který se připojuje na sloupkách = >je vhodné napojit PIN v konektoru ve sloupkách na minus ve spínačích osvětlení interiéru ve sloupkách, abychom zachovali rozpojitelnost konektoru.

Montáž osvětlení podlahy:
Buď si seženeme spodní část přístrojové desky z modelu Ghia nebo „vyřežeme“ otvory pro lampičky uprostřed spodní části palubní desky pod volantem a na pravé straně palubní desky vedle kastlíku. Na uchycení zadního sedáku nasadíme plastové „uložení“ pro lampičky. Propojíme všechny lampičky mezi sebou a plus lze připojit na kteroukoli lampičku, minus u vozidel bez AWS lze připojit kamkoli na spínač dveří, u vozidel s AWS provedeme připojení na lampičku vnitřního osvětlení.