28.jpg

7. června 2003 se v Brně konaly v rámci oslav "Brno - město uprostřed Evropy" také další doprovodné akce. Jednou z nich byla exhibice vozidel značky Ford spojená s předváděním nových modelů značky. Vše začalo v poledne u Carentu. Kluci z Fordever klubu dorazili se svými napucovanými miláčky a tak zde byly k vidění takové legendy jako Anglia, Cortina, Capri, Taunus, Granada, Mercur (US verze Sierry s motorem 2.3 turbo, automatem a interierem v kůži) a samozřejmě naše dvě SCORPIA zastupující vozy z počátku 90. let.

Ve 2 odpoledne se kolona těchto krasavců vydala na spanilou jízdu středem Brna k výstavišti a pak na Nám. Svobody. Jela s námi policie, takže křižovatky jsme jeli na červenou se sirénami, houkali jsme jak šílení - byla to paráda a lidi koukali. Na Svoboďáku jsme autíčka vystavili, já jsem na okno umístil naši nabušenou klubovou vlajku a lístečky s webovou adresou klubu. Po hodině jsme přejeli kolem McDonalda na blízké Dominikánské náměstí a tam jsme zase vystavili naše miláčky očím zvědavých brňanů. Děti si sedaly do aut, troubily, dospělí se vyptávali na auta, na klub, prostě propagace jak má být. V horní části náměstí vystavovali carenťáci nové modely, tak jsme se s Petrem vydali vyšpionovat něco o současném Fordově "želízku v ohni" - Mondeu 220 ST. Ale byli jsme zklamaní (kde jsi SCORPIO, se svou skvělou výbavou?) a taky jsme jim to řekli. V pět hodin show skončila a my jsme se rozjeli domů.

Součástí oslav byla výstava historicky významných vozů Ford na brněnském výstavišti. Zatímco oficiální expozice v pavilonu Z nabídla víceméně známé nové typy, v pavilonu E to bylo mnohem zajímavější: v řadě zde stály Fordy T, V8, V8 pickup, Granada, Cortina, Anglia, Escort a Taunus. SCORPIO nebylo zastoupeno fyzicky, ale nahoře na panelech s textem jsem narazil na jeden, kde se o SCORPIO psalo, hlavně o získání titulu Automobil roku v roce 1986 a o sériově dodávaném systému ABS.