30.jpg

Sobotní ráno slibovalo po deštivém týdnu příjemné počasí. A taky že bylo! První forďáci dorazili k autocentru Ford CARent už kolem desáté dopoledne. Počasí slibovalo pěkný den a všechny škopíky se krásně blýskaly. Forďáci již tradičně popíjeli Grenu a debatovali o svých vylepšeních i problémech. V jednu hodinu byl stav 24 vozidel a sraz byl oficiálně zahájen.

Po úvodním slovu se kolona přesunula do Jedovnic na parkoviště u rybníka. Na fordíky seřazené u vody byl opravdu úchvatný pohled. Šli jsme se naobědvat a nabrat síly. Čekaly nás totiž soutěže. Začali jsme dvěma disciplínami započítávanými do Poháru Henryho Forda - jízdou zručnosti a kvízem spolujezdců. Potom se posádky porvaly s rezervou (nechtělo se jí kutálet rovně, potvůrce) a za báječného povzbuzování dokázali, jak jsou sehrané.

Nálada byla super, byl slunný podvečer a my jsme se přesunuli do Blanska k hotelu Dukla. Parkoviště se naplnilo a někteří museli stát až před bankou.

V hotelu jsme do sebe hodili večeři a začalo klasické "debatování", vybíhání na parkoviště, zkoumání interiérů i exteriérů a otázky i odpovědi. O něco později přišla na řadu klubová hymna, a protože v klubu se našli dva hudebně nadaní členové mohli jsme si zazpívat s dvoukytarovým doprovodem. Protože den byl opravdu náročný, pařili jsme do půlnoci a pak se šlo spát.

V neděli ráno po vydatné snídani se naše kolona vydala do blízkého pivovaru Černá Hora na exkurzi. Počasí se opět vydařilo a naše fordíky se již zdaleka blýskaly. V pivovaru jsme zaparkovali přímo na dvůr a pak se nás ujala milá paní ve žlutočerné šusťákovce. Dozvěděli jsme se, jak se pivo vaří, jak kvasí, jak se plní do lahví a jak se dostává k zákazníkům po celé republice i v zahraničí. Zájemci měli možnost zakoupení nejen piva, ale i místní rarity - chmelových limonád. Mňam mňam.

Vrátili jsme se s troubením zpět do Blanska do hotelu a dali si oběd. Na stole se objevil pohár Henryho Forda a netrpělivě čekal na svého nového majitele. Na řadě bylo vyhodnocení soutěží ze soboty a udílení cen. Ceny věnoval Pivovar Černá Hora, firma Auto-moto Martin Krejčí Blansko, firma Autodílna Procházka Blansko a obec Jedovnice. Výsledková listina je níže.

Nakonec jsme si ještě jednou zazpívali naši klubovou hymnu (Ivoš natáčel "videoklip") a bylo po srazu. Forďáci pomalu odjížděli, přičemž jako na znamení se obloha zatáhla a začalo poprchat. Počasí nám celý ten víkend opravdu neuvěřitelně přálo. Sraz se vydařil a už se těšíme na další - v kuloárech se hodně mluvilo o Mělníku a Pardubicích, tak se necháme překvapit....