18.jpg

Tuto akci organizoval David Ž., za což mu patří velký dík všech zúčastněných forďáků. Sjeli jsme se v sobotu v hospodě Pindula a hrnuli do hotelu Beskyd v Trojanovicích. Naše škopky parkovali vzadu za hotelem, pěkně v závětří. Potom jsme vyjeli krásně zasněženou cestou v koloně nahoru k lanovce. Bylo půl metru prašanu, takže to byla nádherná jízda.

Na lanovce byla zima, ale jinak počasí vyšlo - slunečno a neskutečné hromady sněhu. Vylyžovali jsme se do bezvědomí a večer zapařili v hotelové restauraci. Drinky do nás padaly jako Němci do krytu a jukebox k tomu vyhrával naplno.

Ráno jsme se kvůli oblevě rozhodli zařadit na program místo lyžovačky projížďku po Beskydech a návštěvu muzea Tatry v Kopřivnici. Vyšlo to super a muzeum se moc líbilo. Úplně na konec jsme se stavili ve skanzenu v Rožnově na oběd ve stylové hospůdce, nakoupili frgály a hrnuli domů. Cestou mi upadl držák nádrže, tak jsme to s klukama provizorně obvázali a hrnulo se. Takže závěr z akce: jako vždy perfektní parta a prima zimní zážitky.


 

22.3.2004 v Praze 6 – Dejvicích večer ve 20 hodin jsme se sešli na pokec o Fordech. Účast byla dobrá, nakonec posuďte sami sešli se samí GHIA CHLAPI od Scorpií, zleva: Schwaboid, Roman, PavelŠ, Peša a Jetti. Po nezbytném občerstvení, následovala pochopitelně prohlídka vozů, první přišel na řadu Schwaboidův nový stroj. Na Jettiho nablýskaný motor COSWORTH 24V byla radost se dívat. Pohráli jsme si i se servisním módem Schwaboidova nového Vozu. Nakonec jsme Schwaboidovo auto pořádně projeli. Co dodat nakonec? Bezva parta, bezva auta, bezva minisraz.


 

Sraz začal oficiálně až v sobotu, neoficiálně už pátek. Na hotelu Kozí Horka nad brněnským "priglem" se sešla malá partička a proběhl pohodový pokec. V sobotu se objevilo během dopoledne celkem 25 nabušených Scorpií a nažhavených forďáků. Byli postupně seznámeni s programem srazu. Dorazil i klubový kameraman Ivoš a akce mohla začít!

Tentokrát se bojovalo o Pohár Edsela Forda. Na účastníky čekaly 3 disciplíny: itinerářová jízda, PPP a kvíz. Nejdříve Petr vysvětlil, jak bude fungovat velká itinerářová soutěž a pak už se valilo na start. Ve dvouminutových intervalech vyrážely posádky na trať dlouhou 80 km po okolí Brna, přičemž po trati ještě plnili zákeřné úkoly, které vymysleli zlomyslní pořadatelé. Ale na startu vypadli všichni bojovně, co říkáte?

Po návratu na hotel je nečekal odpočinek, ale PPP masakr a kvízové otázky. V PPP (pytli plném překvapení) bylo 8 součástek ze Scorpia. Úkolem forďáků bylo poslepu hmatem určit, o co jde a tím získat bod do celkového hodnocení. Vypadá to jednoduše, ale nebylo to vždy snadné, protože pořadatelé se vyžívali ve výběru součástek a tak se v pytli objevily různé krytky, kliky, ventil, lampička, páčka... atd. Byla to děsná sranda a soutěžící se pěkně zapotili. Nakonec Dejvi vytasil tři zákeřné otázky, těmi posádku dorazil a s kouřícími hlavami ji konečně propustil ze svých spárů.

Večer proběhlo vyhlášení výsledků, předávání cen a potom vynikající pařba, opékání kuřat a steaků a samozřejmě tancovačka do pozdních hodin, koupačka v bazénu na adama, no prostě FORD-NIGHT jak má být.

V neděli ráno jsme se sešli na snídani a v deset vyrazili v doprovodu 3 aut a 2 motorek Městské policie Brno na projížďku v koloně. Ivoš natáčel video ze šíbru Jirkova černého Scorpia a naše kolona nejlepších vozů na světě se pod modrobílým oválem na praporu majestátně valila městem. Policie byla úžasná, moc děkujeme chlapi! Za Brnem jsme nažhavili houkačky (Igor ji jako správný forďák odvařil - je po Mirkovi z Ostravy už druhý v pořadí) a hrnuli jsme do nabušeného kláštera Porta Coeli v Předkláštěří u Tišnova. Všechno klaplo, prohlídka byla super a není divu, že nám z ní vyhládlo. Hupsli jsme do svých trhačů asfaltu a zajeli na oběd do restaurace Moulin Rouge (Červený mlýn) v Tišnově. Tam jsme si dali gulášek a pustili si na velké obrazovce nesestřihané video ze srazu. Kolem druhé jsme se rozloučili a každý valil domů plný zážitků. Co na závěr? Pořadatelé se snažili, forďáci byli skvělí a pivo bylo jako křen. Tak zase čau příště na jarním srazu 2005 v Brně!!


Tabulka výsledků soutěže "O pohár Edsela Forda" (itinerářová jízda, pytel plný překvapení, kvíz)

 

V sobotu 26. 6. se dvě posádky brněnských forďáků vydaly na výlet do Moravského krasu. Nejdříve jsme vyhnali pavouky z motoru na svitavské výpadovce a pak už jsme přes Lipůvku a Blansko hrnuli do žlebu a na Skalní Mlýn. Prošli jsme se ke Kateřinské jeskyni a spolu se skupinou polských turistů absolvovali nabušenou prohlídku. Potom jsme pokecali u restaurace, nakoupili u stánků tretky a turistické známky a byl čas jet domů. Byl to pěkný uvolněný minisrazík.


 

Sobotní ráno slibovalo příjemný den a počasí vydrželo naprosto ideální po celý víkend. Jako obvykle i tentokrát se našli nadšenci, kteří přijeli na místo konání 3.sečského srazíku už v pátek večer. Někteří se naopak po cestě na Seč zdrželi při návštěvách různých památek a měst kterými projížděli. Většina účastníků ale přijela v sobotu kolem 11. hodiny a ti se po cestě se řádně posilnili v místní restauraci před následným pochodem na nedalekou vyhlídku. Po na návratu z vyhlídky na sečskou přehradu jsme založili „spontální“ kolonu. O tom, že se podíváme do 20km vzdálené Chrudimi jsme se rozhodli těsně před tím, než jsme vyrazili. V Chrudimi jsme vyrovnali Scorpíky na náměstí před kostelem. Při prohlídce města jsme byli dokonce vtaženi do dramatického šachového turnaje. Po návratu do kempu jsme se jako obvykle odebrali k večeři doprovázené mj. nekonečnými diskusemi na téma Ford Scorpio. Až na výjimky přenocovali všichni v posteli zabudované do kufru každého Scorpia. Druhý den ráno proběhla tradiční snídaně, pak si všichni ustlali ve Scorpiích a vyrazili domů. Po celou dobu srazu, na který se sjelo celkem 14 aut, panovala skvělá nálada.


 

Letošní vodácké víkendové akce se zúčastnily celkem 3 forďácké posádky: Holubovi, Žurovcovi a Varnerovi. Sjeli jsme se jako obvykle v kempu Pod hrází ve Vyšším brodě a první večer proběhl ve znamení Igorovy láhve bourbonu.

Ráno jsme navštívili nabušený klášter ve Vyšším Brodě, vypůjčili si lodě a vyrazili po řece směrem na sever. Po obědě v Rožmberku jsme pokračovali až do cíle prvního dne - kempu Na pískárně. Převezli jsme škopíky a zaparkovali je v lesíku stejně jako loni. Až na Igora jsme všichni spali v autech. Druhý den nás čekala dlooooouhá etapa až do Zlaté Koruny.

Následující den přišly další jezy, nekteří forďáci ochutnali vltavskou vodu a stali se tak pravými vodáky. Večer jsme klábosili u aut a spřádali plány na další den - čekala nás plavba do Boršova. Ovšem ráno začalo pršet a když se déšť změnil ve slejvák, zabalili jsme to, vrátili lodě a hrnuli domů. I přes špatné počasí v neděli se akce vydařila a všichni byli spokojeni.


 

Sraz začal oficiálně až v sobotu, neoficiálně už pátek. Přijeli skalní příznivci, hlavně ze spřáteleného Ford Sierra clubu. Hlavní pole účastníků dorazilo po poledni v sobotu. Zaparkovali jsme autíčka do kempu, ubytovali se a propukla klasická forďácká diskuze. Přijelo 12 SCORPIÍ a 9 Sierr.

Odpoledne jsme se vydali v koloně pod vlajkou Ford (jak jinak) do Jihlavy. Martin statečně bojoval s vlajkou a kolona fordů se majestátně provalila Jihlavou za nezbytného troubení. Zaparkovali jsme na náměstí a po malém občerstvení u McDonalda jsme si šli prohlédnout katakomby. Prohlídka byla super, někteří forďáci dokonce cítili přítomnost "magické síly" ve svítící chodbě.

Skalní skupinka příznivců památek se potom vydala na procházku po Jihlavě. Shlédli jsme hradby, podívali se na město z terasy brány Matky Boží, a prošli jsme se až ke kostelu sv. Jakuba na druhé straně centra města. Procházka se líbila především forďákům ze vzdálenějších míst, kteří nikdy předtím v Jihlavě nebyli.

Večer jsme se sešli v kempové hospůdce a povídali si o fordech i nefordech. Někteří měli těžkou hlavu z Dejviho zákeřných hádanek... Druhý den ráno byla společná snídaně v blízkém hotelu a pak už se forďáci rozjeli do svých domovů. Tak zase za rok ahoj a Fordům zdar!


 

Podzimní sraz Ford Scorpio clubu CZ, SLAPY 2004, byl uspořádán uprostřed překrásné podzimní krajiny Slapské přehrady, v hotelu Hladina. V pátek 7.11.2004 večer se začali sjíždět účastníci srazu. Ze začátku to vypadalo na sraz pouze kombiků - sjelo se zde zatím na žádném srazu nevídané množství kombíků kulaťáků, celkem 4 ks, 2x 2,3i 16V a 2x 2,5TDi. Večer byl již tradičně ve znamení debat o našich vozech.

Ráno začalo bohatou a opravdu dlouhou snídaní, po které jsme se odebrali na parkoviště před hotelem. Podrobné prohlídce neuniklo žádné auto, velkému zájmu se již tradičně těšil Pešův "Cosík" s manuálem. V půl jedenácté vyrazila kolona Scorpíí do Dobříše. Před prohlídkou zámku jsme ještě prozkoumali naše auta.Prohlídka zámku byla fajn i díky výborné průvodkyni.

Po prohlídce zámku jsme popojeli k nedaleké pizzerii na oběd. Po delším obědě, jsme přímo z pizzerie odstartovali orientační závod. Trasa nebyla nijak dlouhá, ale zato obsahovala plnění náročných úkolů, jako třeba prodej chaty "početně romské rodině". Trasa orientačního závodu končila v našem hotelu Hladina. Jednotlivé posádky, po dojetí do cíle, ještě jednou zkontrolovaly svá auta a pak už se začalo s vyhodnocováním soutěže a nezbytným doplňováním tekutin. Vítěz závodu získal sochu. Ještě před večeří někteří z nás hupli do sauny a pak už nastala žranice. Byla to skutečná lahůdka, kachnička s knedlema a se zelím a k tomu vychlazené pivečko. Potom se připíjelo na vítěze a samozřejmě i poražené, znovu a znovu rozebírala auta. Je s podivem, že nikdo tentokrát neodcházel na diskotéku. Asi hlavně díky vzorné obsluze, která si zasloužila i diplom. Po zavření baru jsme se přesunuli na pokoj 011, kde se ještě dlouho debatovalo.

Ráno bylo sice trochu těžší, ale spravila to výborná polévka. Nádherné okolí hotelu někteří ještě využili k dopolední procházce. Dle vyjádření všech účastníků srazu SLAPY 2004, to byla výborná akce. Díky všem.