18.jpg

Podzimní sraz Ford Scorpio clubu CZ, SLAPY 2004, byl uspořádán uprostřed překrásné podzimní krajiny Slapské přehrady, v hotelu Hladina. V pátek 7.11.2004 večer se začali sjíždět účastníci srazu. Ze začátku to vypadalo na sraz pouze kombiků - sjelo se zde zatím na žádném srazu nevídané množství kombíků kulaťáků, celkem 4 ks, 2x 2,3i 16V a 2x 2,5TDi. Večer byl již tradičně ve znamení debat o našich vozech.

Ráno začalo bohatou a opravdu dlouhou snídaní, po které jsme se odebrali na parkoviště před hotelem. Podrobné prohlídce neuniklo žádné auto, velkému zájmu se již tradičně těšil Pešův "Cosík" s manuálem. V půl jedenácté vyrazila kolona Scorpíí do Dobříše. Před prohlídkou zámku jsme ještě prozkoumali naše auta.Prohlídka zámku byla fajn i díky výborné průvodkyni.

Po prohlídce zámku jsme popojeli k nedaleké pizzerii na oběd. Po delším obědě, jsme přímo z pizzerie odstartovali orientační závod. Trasa nebyla nijak dlouhá, ale zato obsahovala plnění náročných úkolů, jako třeba prodej chaty "početně romské rodině". Trasa orientačního závodu končila v našem hotelu Hladina. Jednotlivé posádky, po dojetí do cíle, ještě jednou zkontrolovaly svá auta a pak už se začalo s vyhodnocováním soutěže a nezbytným doplňováním tekutin. Vítěz závodu získal sochu. Ještě před večeří někteří z nás hupli do sauny a pak už nastala žranice. Byla to skutečná lahůdka, kachnička s knedlema a se zelím a k tomu vychlazené pivečko. Potom se připíjelo na vítěze a samozřejmě i poražené, znovu a znovu rozebírala auta. Je s podivem, že nikdo tentokrát neodcházel na diskotéku. Asi hlavně díky vzorné obsluze, která si zasloužila i diplom. Po zavření baru jsme se přesunuli na pokoj 011, kde se ještě dlouho debatovalo.

Ráno bylo sice trochu těžší, ale spravila to výborná polévka. Nádherné okolí hotelu někteří ještě využili k dopolední procházce. Dle vyjádření všech účastníků srazu SLAPY 2004, to byla výborná akce. Díky všem.