16.jpg

Sraz začal oficiálně až v sobotu, neoficiálně už pátek. Přijeli skalní příznivci, hlavně ze spřáteleného Ford Sierra clubu. Hlavní pole účastníků dorazilo po poledni v sobotu. Zaparkovali jsme autíčka do kempu, ubytovali se a propukla klasická forďácká diskuze. Přijelo 12 SCORPIÍ a 9 Sierr.

Odpoledne jsme se vydali v koloně pod vlajkou Ford (jak jinak) do Jihlavy. Martin statečně bojoval s vlajkou a kolona fordů se majestátně provalila Jihlavou za nezbytného troubení. Zaparkovali jsme na náměstí a po malém občerstvení u McDonalda jsme si šli prohlédnout katakomby. Prohlídka byla super, někteří forďáci dokonce cítili přítomnost "magické síly" ve svítící chodbě.

Skalní skupinka příznivců památek se potom vydala na procházku po Jihlavě. Shlédli jsme hradby, podívali se na město z terasy brány Matky Boží, a prošli jsme se až ke kostelu sv. Jakuba na druhé straně centra města. Procházka se líbila především forďákům ze vzdálenějších míst, kteří nikdy předtím v Jihlavě nebyli.

Večer jsme se sešli v kempové hospůdce a povídali si o fordech i nefordech. Někteří měli těžkou hlavu z Dejviho zákeřných hádanek... Druhý den ráno byla společná snídaně v blízkém hotelu a pak už se forďáci rozjeli do svých domovů. Tak zase za rok ahoj a Fordům zdar!