27.jpg

Sraz začal oficiálně až v sobotu, neoficiálně už pátek. Na hotelu Kozí Horka nad brněnským "priglem" se sešla malá partička a proběhl pohodový pokec. V sobotu se objevilo během dopoledne celkem 25 nabušených Scorpií a nažhavených forďáků. Byli postupně seznámeni s programem srazu. Dorazil i klubový kameraman Ivoš a akce mohla začít!

Tentokrát se bojovalo o Pohár Edsela Forda. Na účastníky čekaly 3 disciplíny: itinerářová jízda, PPP a kvíz. Nejdříve Petr vysvětlil, jak bude fungovat velká itinerářová soutěž a pak už se valilo na start. Ve dvouminutových intervalech vyrážely posádky na trať dlouhou 80 km po okolí Brna, přičemž po trati ještě plnili zákeřné úkoly, které vymysleli zlomyslní pořadatelé. Ale na startu vypadli všichni bojovně, co říkáte?

Po návratu na hotel je nečekal odpočinek, ale PPP masakr a kvízové otázky. V PPP (pytli plném překvapení) bylo 8 součástek ze Scorpia. Úkolem forďáků bylo poslepu hmatem určit, o co jde a tím získat bod do celkového hodnocení. Vypadá to jednoduše, ale nebylo to vždy snadné, protože pořadatelé se vyžívali ve výběru součástek a tak se v pytli objevily různé krytky, kliky, ventil, lampička, páčka... atd. Byla to děsná sranda a soutěžící se pěkně zapotili. Nakonec Dejvi vytasil tři zákeřné otázky, těmi posádku dorazil a s kouřícími hlavami ji konečně propustil ze svých spárů.

Večer proběhlo vyhlášení výsledků, předávání cen a potom vynikající pařba, opékání kuřat a steaků a samozřejmě tancovačka do pozdních hodin, koupačka v bazénu na adama, no prostě FORD-NIGHT jak má být.

V neděli ráno jsme se sešli na snídani a v deset vyrazili v doprovodu 3 aut a 2 motorek Městské policie Brno na projížďku v koloně. Ivoš natáčel video ze šíbru Jirkova černého Scorpia a naše kolona nejlepších vozů na světě se pod modrobílým oválem na praporu majestátně valila městem. Policie byla úžasná, moc děkujeme chlapi! Za Brnem jsme nažhavili houkačky (Igor ji jako správný forďák odvařil - je po Mirkovi z Ostravy už druhý v pořadí) a hrnuli jsme do nabušeného kláštera Porta Coeli v Předkláštěří u Tišnova. Všechno klaplo, prohlídka byla super a není divu, že nám z ní vyhládlo. Hupsli jsme do svých trhačů asfaltu a zajeli na oběd do restaurace Moulin Rouge (Červený mlýn) v Tišnově. Tam jsme si dali gulášek a pustili si na velké obrazovce nesestřihané video ze srazu. Kolem druhé jsme se rozloučili a každý valil domů plný zážitků. Co na závěr? Pořadatelé se snažili, forďáci byli skvělí a pivo bylo jako křen. Tak zase čau příště na jarním srazu 2005 v Brně!!


Tabulka výsledků soutěže "O pohár Edsela Forda" (itinerářová jízda, pytel plný překvapení, kvíz)